Celem kursu na operatora żurawi HDS (Hydraulicznych Dźwigów Samochodowych) jest zapewnienie uczestnikom odpowiedniego przeszkolenia i przygotowania do bezpiecznej i efektywnej pracy z tymi specjalistycznymi urządzeniami.
09-400, Płock
Żurawie przeładunkowe HDS II Ż
1150 PLN
Szkolenie na operatora żurawi HDS jest przeznaczone dla osób, które chcą zostać profesjonalnymi operatorami tego typu urządzeń.
Czas trwania szkolenia
Program szkolenia obejmuje zajęcia teoretyczne jak i praktyczne i trwa 3 dni.
Część teoretyczna: Test pisemny, który składa się z 15 pytań wielokrotnego wyboru. Aby zdać uczestnik musi odpowiedzieć na co najmniej 11 pytań.
Część praktyczna: Obsługa żurawi przeładunkowych HDS, wykonanie zadania- np. przemieszczenie ładunku.
Egzamin przeprowadzany jest przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego.
Osoby z zagranicy zdają egzamin z tłumaczem przysięgłym
(wycena indywidualna w zależności od wybranego języka)
Kursant musi mieć ukończone co najmniej 18 lat w chwili rozpoczęcia kursu.
Kandydat musi posiadać wykształcenie podstawowe jako minimalny poziom edukacji.
Po uzyskaniu wyniku pozytywnego z obu części egzaminu, Urząd Dozoru Technicznego ma 30 dni na wydanie uprawnień. Uprawnia są ważne na 10 lat.
Przedłużyć uprawnienia UDT można poprzez złożenie wniosku do UDT na 3 miesiące przed wygaśnięciem terminu ważności zaświadczenia.
Bezpieczeństwo: Priorytetowym celem kursu jest nauczenie operatorów żurawi HDS zasad bezpiecznej pracy. Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń i ryzyka związanego z obsługą żurawi oraz uczą się odpowiednich procedur i praktyk bezpieczeństwa.
Zrozumienie żurawi HDS: Kurs zapoznaje uczestników z budową, działaniem i funkcjami żurawi HDS. Operatorzy uczą się obsługi urządzenia, w tym sterowania hydraulicznego, mechanizmów podnoszenia, obrotu i wychylenia ramienia.
Przepisy i normy: Uczestnicy poznają obowiązujące przepisy, normy i wymogi dotyczące obsługi żurawi HDS. Znajomość regulacji prawnych jest kluczowa dla spełnienia wymogów bezpieczeństwa i zgodności z przepisami.
Identyfikacja i ocena ryzyka: Operatorzy uczą się identyfikować potencjalne zagrożenia i oceniać ryzyko związane z zadaniami wykonywanymi przy użyciu żurawi HDS. Umiejętność podejmowania świadomych decyzji w celu minimalizacji ryzyka jest niezwykle istotna.
Praktyczne umiejętności: Kurs obejmuje szkolenie praktyczne, które pozwala operatorom nabyć umiejętności obsługi żurawia HDS w praktyce. Uczestnicy uczą się przenoszenia ładunków, wykonywania różnych ruchów ramieniem żurawia oraz zabezpieczania ładunków w trakcie transportu.
Egzamin i certyfikacja: Na zakończenie kursu przeprowadzany jest egzamin oceniający wiedzę i umiejętności uczestników. Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu operatorzy otrzymują certyfikat lub uprawnienia potwierdzające ich zdolność do pracy jako operatorzy żurawi HDS.
Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do egzaminu UDT dającego uprawnienia dla operatora żurawi przeładunkowych, oraz zapoznanie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi żurawi i ich obsługi.
Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą po otrzymaniu zgłoszenia.
Pamiętaj by podać prawidłowe dane kontaktowe.